World Wines | Вина світу: Новини

Decanter: Найкращі виноробні місця долини Рони

Долина Рони благословенна безліччю виноробних сіл, які варто відвідати, багато з яких вважаються одними з найкрасивіших сіл Франції, де виробляють найвидатніші вина.

Будучи одним з найбільших виноробних регіонів у світі, не дивно, що долина Рони є домівкою для деяких виняткових вин, і коли справа доходить до вибору місця, яке варто відвідати. Ми перерахували кілька дивовижних сіл та виноградників, які допоможуть вам отримати незабутні враження, якщо ви вирішите подорожувати, дегустуючи найкращі вина.

Червоні вина

У Південній Роні виробляють широкий асортимент преміальних вин, серед яких переважає червоне вино. Нижче представлені деякі з найкращих виноградників:
Châteauneuf-du-Pape
Шатонеф-дю-Пап — один з найвідоміших виноробних субрегіонів. Розташований на східному березі Рони, є найбільшим виноробним регіоном і відомий виробництвом повнотілих вин з насиченою текстурою на основі сорту Grenache.
Séguret
Вважається "найкрасивішим селом Франції" виноробне село Сегюре, розташоване на схилі пагорба, сповнене шарму та ностальгії. Мальовниче старе місто з крутими брукованими вуличками найкраще досліджувати пішки. Сегуре відоме виробництвом чудових вин Côtes du Rhône.
Beaumes-de-Venise
Розслаблююче і спокійне місце далеко від натовпу, розташоване в передгір'ї Дентелль-де-Монмірай. Відоме своїм виробництвом червоного вина та солодких кріплених мускатів: Muscat de Beaumes-de-Venise.
Le Barroux
Одне з перших, що ви помітите, відвідавши харизматичне маленьке село Ле-Барру, — це приголомшливі панорамні краєвиди, з характерною церквою Святого Іоанна Хрестителя в "романському стилі". Це місце також найкраще досліджувати пішки, це найкращий спосіб роздивитися гарно відреставровані старовинні будівлі, прогулюючись вузькими вуличками та виноградниками. Біля підніжжя Монт-Венту вирощують виняткові екземпляри Côtes du Ventoux.

Білі вина

Northern Rhône
Рона, як і казали вище, найбільш відома своїми червоними винами, але шанувальники білого вина також мають великий вибір у Північній Роні, від Condrieu до Hermitage via Saint-Joseph, Saint-Péray та Crozes-Hermitage.
Condrieu
Кондріє славиться своїми винятковими білими винами, виготовленими виключно з винограду Viognier. Розташоване на крутих схилах у кутку річки Рона, воно приваблює відвідувачів, які хочуть відпочити та втекти від метушливого міського життя. Якщо вирішити куштувати віоньє, то це має бути саме в Кондріє, де воно є найвидатнішим.
Hermitage
Цей історичний схил пагорба на східному березі річки Рона є переважно регіоном виробництва червоного вина, проте любителям білого вина буде приємно дізнатися, що є невеликий відсоток білого виробництва, який відповідає якості та стандарту його червоного вина. Був час, коли вони були однаково відомі.
Crozes-Hermitage
Кроз-Ермітаж оточує апелласьйон Ермітаж, і любителі білого вина можуть насолоджуватися сумішшю Marsanne і Roussanne.
Saint-Péray
На західному березі Рони містечко Сен-Пере відоме своїм виробництвом білого вина, а також ігристих вин.
Південна Рона
Vacqueyras
Регіон Вакерас найкраще досліджувати пішки, це маленьке чарівне село з вузькими вуличками побудоване навколо церкви та межує з річкою Ouvèze. Хоч і рідко, але тут виробляють невелику кількість білого вина, що є ще однією причиною для відвідування.