Barone Ricasoli Chianti

Barone Ricasoli 1141
35059 / 37138
629,00
грн.
699,00
грн.
Рейтинги та нагороди
  • Falstaff Magazine: 90/100

Історія
Це вино К’янті від творців «формули К’янті» — винарні Barone Ricasoli. Вважається, що у 1872 році прем’єр-міністр Королівства Італія «Залізний барон» Беттіно Ріказолі запропонував робити вино у Тоскані по-новому. Замість локального сорту Канайоло він зробив ставку на сорт Санджовезе. Барон вірив, що це зробить традиційні вина К’янті більш фруктовими і яскравими. Відтоді вино за новою формулою виробляється у всій зоні К’янті, зокрема, й у маєтку Ріказолі, чия історія починається від 1141 року.

Теруар і сорт
Вино виготовлене зі 100% сорту винограду Санджовезе (Sanguis Jovis — «Кров Юпітера»). Є версія, що сорт став популярним у Тоскані за часів династії Медичі (від XV ст.). Тоді еталоном було вино, яке було схожим на свіжу кров — яскравим й червоногарячим.

Виноград сорту Санджовезе для цього вина ріс у зоні «Великого К’янті» — розлогої зони Сhianti DOCG у центральній Тоскані. Ягода тут добре вистигає під впливом теплих течій Середземного моря і під захистом від холоду горами Апеннінами. Лоза росте на бідних кам'янистих, глиняних і вапнякових ґрунтах.

Технологія
90% врожаю сорту Санджовезе витримують у нейтральних сталевих резервуарах. 10% витримують від 6 місяців у дубових бочках баріках (225 л) і великих дубових бочках боті (350 л).

Аромат і смак
Акуратна робота з бочкою дозволила зберегти свіжі яскраві сортові аромати Санджовезе. Розкривається ароматами малини, свіжої вишні, сливи, пряних трав, фіалки, землі, чорного чаю і ніжними деревними нотами. Смак свіжих ягід і вишні, врівноважена кислотність і м’які таніни. Пікантний посмак з легкою гірчинкою.

Поєднання з їжею
Вино дружнє і питке, його легко пити соло. Або поєднувати з бараниною, білим і червоним м’ясом на грилі, ковбасками, болоньєзе, рагу, шинки, паштетів, молодих сирів, піци з прошуто. Урожай 2016 року отримав 90 бали від авторитетного журналу Falstaff (Австрія).

Регіон: Toscana

Тип: Червоне сухе

Країна: Італія

Класифікація: Chianti D.O.C.G.

Сортовий склад: Санджовезе

Рік врожаю: 2018, 2020