Tenuta San Guido Sassicaia

Tenuta San Guido
8689,00
грн.
Рейтинги та нагороди
  • Robert Parker Wine Advocate: 98/100
  • Jancis Robinson: 19/20
  • Wines Critic: 100/100
  • Wine Enthusiast: 98/100
  • Falstaff Magazine: 100/100

Елегантний аромат червоних фруктів, бальзамічних нот, пряної м'яти, натяки липи змішуються з нотами бузини та коріандру. Спокусливий смак лісових ягід, стиглої вишні, полуниці, чорної смородини, ожини, малини, нотками перцю, шкіри, лісової підстилки та шоколаду з м'якими танінами та соковитою кислотністю. Кава та подрібнена м’ята відчуваються у тривалому післясмаку.

У 1920-х роках маркіз Маріо Інчіза делла Роккетта мріяв створити «чистокровне» вино, і для нього, як і для всієї аристократії того часу, ідеалом був Бордо. Ось як він описав це в листі до шановного винного критика Луїджі Веронеллі від 11 червня 1974 року: «…витоки мого експерименту сягають років між 1921 і 1925 роками, коли, будучи студентом у Пізі і часто гостем у герцогів Сальвіаті в Мільяріно, я пив вино, вироблене з одного з їхніх виноградників… «Букет» як витриманий бордо...»

У 1940-х роках, оселившись зі своєю дружиною Кларіс у маєтку Сан-Гуідо на узбережжі Тірренського моря, він експериментував з кількома французькими сортами винограду і дійшов висновку, що Каберне «букет, який я шукав».

Вино, виготовлене переважно з Каберне Совіньон, стало фундаментальною зміною тосканської та п'ємонтської традиції Санджовезе та Неббіоло. Інноваційне рішення висадити цей сорт у маєтку Сан-Гуідо частково було пов’язано з подібністю, яку Маріо Інчіза відзначив між тосканською місцевістю та місцевістю Грейвса в Бордо.

«Гравій» належить до кам’янистої місцевості, яка відрізняє район Бордо; подібним чином засипані виноградниками в Тоскані надають такі ж характеристики Сасікайі, «кам’янистій землі», що й її улюблений французький брат.

Перші урожаї маркиза не були тепло прийняті. Критики не враховували, що вина, виготовлені з більш складного сорту Каберне Совіньон, потребують більше часу для дозрівання та розвитку. Таким чином, з 1948 по 1967 рік Сасікайя залишалася суворо приватною справою, і її споживали тільки в маєтку Сан-Гуідо.

Щороку кілька ящиків зберігали для старіння в погребі Castiglioncello di Bolgheri. Незабаром Маркіз зрозумів, що витримка вина значно покращила його.

Друзі та родичі закликали Маріо Інчісу далі експериментувати зі своїм проєктом і вдосконалити свій революційний стиль виноробства. Лише в 1968 році Sassicaia вперше була випущена в комерційні продажі – прийом був гідний Bordeaux Premier Cru.

Протягом наступних кількох років льох був перенесений до місця з контрольованою температурою, сталеві бродильні чани замінили дерев’яні, а французькі барики були введені в процес витримки.

Даний товар поставляється лише за попереднім замовленням. Напишіть на наш telegram, або зателефонуйте за номером (067) 006 00 23.

Регіон: Toscana

Тип: Червоне сухе

Країна: Італія

Класифікація: Bolgheri Sassicaia DOC

Сортовий склад: Каберне Совіньон, Каберне Фран