CASTELLO DI VOLPAIA

Класичний к'янті із серця Тоскани

Castello di Volpaia — винний маєток у селі Volpaia в виноробному регіоні Chianti Classico. Замок почав своє життя в 11 столітті як частина укріплень на кордоні між територіями Флоренції та Сієни. Виробництво вина тут вперше було задокументовано в 1172 році. Флорентійська родина della Volpaia складалася з художників і будівельників, які проєктувати армілярні сфери та сонячні годинники. Найвідомішим серед них був Лоренцо, друг Леонардо да Вінчі, який побудував надзвичайний планетарний годинник для Палаццо Веккіо у Флоренції.

Теруар району Castello di Volpaiaє унікальним у регіоні Chianti Classico. Органічно оброблені виноградники займають 45 га на висоті 400 м над рівнем моря на переважно піщаникових грунтах. Типові вина так званого «Альто-К'янті» легко впізнати за складною елегантністю букета, пов'язані, крім мікроклімату місцевості, з дуже специфічним клоновим відбором, що призвело до повторного відкриття стародавніх корінних різновидів Санджовезе.

Виноробні споруди побудовані в межах села – у занедбаних церковних будівлях є бродильні ємності. Труби з нержавіючої сталі, відомі як «винопровод», з'єднують ці будівлі у верхній частині села з кількома бочками в нижній частині. Вина Castello di Volpaia витримують або у великих бочках зі словенського дуба, або часто в нових 225-літрових французьких дубових баріках.
Click to order